Seo-GOOGLE -Arama Motoru Optimizasyonu

Seo google aramalarında internet sitesinin önplana çıkması için gerekli bir analiz çalışmasıdır.

"SEO'nun ne anlama geldiğini ve işinize nasıl yardımcı olabileceğini merak ediyor musunuz?"

"Başlamak için gereken becerilere veya bütçeye sahip olmadığınızdan mı endişeleniyorsunuz?"

SEO uygun fiyatlı ve etkilidir; yeni müşterilere ulaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlar.

SEO ile daha derine inelim ve işinize nasıl fayda sağlayabileceğini açıklayalım.

SEO Nedir?

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi ve içeriğinizi çevrimiçi arama sonuçlarında görünecek şekilde ayarlamak anlamına gelir.Birçok pazarlama taktikleriyle hedef kitleye ulaşmanıza güveniyor olsanız bile SEO hizmetleriyle ilgili aktif olarak arama motorunda insanların daha çok kitleye ulaşma imkanı tanımaktadır.SEOorganik  (veya doğal )  arama sonuçlarında görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olur.Seo'yu ücretli veya reklam verilmiş arama sonuçlarıyla karıştırılmamalıdır.

SEO neden bu kadar önemlidir?

Web sitenizi arama motorları için optimize etmiyorsanız, potansiyel müşterileri rakiplerinize kaybetme riskiniz vardır çünkü web siteleri sizin arama motor sonuçlarında sizinkinden daha yüksek olacaktır.

Hangi ürünün istediğiniz özellik ve seçeneklerde olduğunu bulmak için Google’a her gün kaç kez arama yaptığınızı düşünün veya uygun bir fiyatla satılan herhangi bir ürünü nereden alabileceğinizi düşünün.Herhangi biri sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili bilgileri Google'da aramak istediği zaman size ait olan herhangi birşeyi önplanda göstermek istersiniz.Ve ideal olarak, belirgin bir şekilde ortaya çıkmak istersiniz. Araştırmalar, Google aramalarından gelen trafiğin veya tıklamaların yüzde 60’ının ilk üç arama sonuçlarında görünen web sitelerine gittiğini gösteriyor.

Arama motorları işletmenizin nerede olduğunu nasıl belirler?

Arama motorları, insanlara alakalı bilgiler sağlamaya yardımcı olmak için algoritmalar kullanır.Web sitenizin 19. sayfa yerine birinci sayfada göründüğünden emin olmak için, işletmenizle ilgili önemli konular üzerinde otorite oluşturmaya odaklanmanız gerekir .

Web sitenizin etki ve yetkisi;yerinde çalışmalarla ve site dışı faktörlerle belirlenir.

  • Yerinde çalışmalar , arama motorları, belirli bir konuda düzenli olarak taze içerik yayınlayan web sitelerine daha yüksek puanlar verir. Örneğin, bir emlak ajansına sahipseniz, ev satın alma ipuçlarıyla düzenli blog yayınları yayınlamak çevrimiçi otoritenizi oluşturmaya başlar.
  • Site dışında , arama motorları kendi web sitelerinin web sayfalarınıza geri döndüğünü görmek ister. Diğer web siteleri içeriğinize bağlantı verir veya içeriğinizi sosyal medyada paylaşırsanız, arama sonuçlarında belirgin bir şekilde listelenme şansınız daha yüksektir.

SEO ile nasıl başlayabilirsiniz?

Arama motorlarını etkilemek ve ilk sıralarda önplana çıkmak zaman alır, ancak ilgili bir kitleye ulaşmaya başladığınızda karşılığını verir. Daha yeni başlıyorsanız, odak noktanıza gerçekten özel bir fikir vermeniz en iyisidir.

Arama motoruna genel bir tanımlamayla ev satın alma ipuçlarını yazmak yerine, web sitenizde kitlenizle ilgili belirli soruları cevaplayan içerik yayınlamanız bu tarz sorulara bağlı tıklamaları daha cok almanıza neden olur.Ev satın almaya yönelik arama motorunda insanların yerel ve genel olarak arayacağı şeyleri içerik paylaşımı olarak web sitenizde blog içeriği olarak sunmanız etkili geri dönüşümler katacaktır.İçerik yazmaya başladığınızda, e-posta bülteninizde ve sosyal medya kanallarınızda tanıtımını yaparak erken bir otorite oluşturmaya başlayabilirsiniz.

İşiniz için SEO kullanmaya hazır mısınız?

Hala aklınızda kafa karıştıracak sorular olmasın,SEO çalışmaları internet dünyasında en etkili yol olup; yaptıklarınıza prestij katacak bir arama motoru optimizasyonudur.Web sitenizi işinize yarayan güvenilir bir kaynağa dönüştürmenize yardımcı olacak SEO'ya en iyi yazılarla dolu kütüphanemizden faydalanmak için sitemizde yazılarımızı inceleyebilirsiniz.