Google My Business-Benim İşletmem

Google my business nedir,ne işe yarar, giriş nasıl yapılır ?

Google'da daha fazla görünürlük kazanma çabasıyla, birçok işletme bir Google işletme girişi oluşturur(resmi olarak Google Benim İşletmem Profili olarak bilinir). Böyle bir işletme sahibiyseniz dikkat edilmesi gereken bir husus bir İşletme Profili oluşturarak etkili yönetim sağlamanın ve İşletme Profilinizin sizin için etkili bir SEO çalışması yapılarak ön plana çıkmasını sağlamaktır.Bu yönetim ve düzenlemeler iş yeteneklerinize dair ihtiyacı olduğudur. Ayrıca olası satış yaratma imkanları yaratarak kolaylık sağlaması da bu aracı daha da popüler hale getirmiştir.

Peki, Google İşletme Profilinizin yönetimini nasıl kazanırsınız? 

Ücretsiz bir İşletme Profili oluşturmanın yanı sıra, bu profil için ayrıca ücretsiz bir Google My Business hesabı oluşturmanız gerektiğidir.İşletme Profilinizi yönetmek için ayrı bir Google My Business hesabınız olmalıdır.

Google My Business hesabı, İşletme Profilinizin sahipliğini talep edebileceğiniz, yönetim haklarına sahip olabileceğiniz ve Google'daki görünürlüğünüzü artırmak için ek ücretsiz özelliklerin kilidini açabileceğiniz tek yoldur. 

  • Google My Business nedir?
  • Google My Business nasıl etkili bir şekilde kullanılır?
  • SEO için Google My Business nasıl kullanılır?
  • Google My Business hesabı nasıl oluşturulur?

Bu ücretsiz ve güçlü aracı pazarlama araç setinize dahil edebilmek için okumaya devam edin!

Google My Business nedir?

Belirtildiği gibi, Google My Business, Google'daki İşletme Profilinizi yönetmenize ve optimize etmenize olanak tanıyan bir araçtır . Google My Business'ın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklamak için, önce İşletme Profilinin ne olduğu konusunda net olduğumuzdan emin olalım.

İşletme Profilleri, Google Haritalar'da ve Google Arama'nın yerel sonuçlarında görünür.

Bir İşletme Profili oluşturmak, Google Haritalar'a bir yer eklemekle aynı şeydir; bu, herkesin (rastgele bir yabancı veya otomatik bir giriş oluşturucu dahil) yapabileceği bir şeydir. Google'ın tek ihtiyacı olan işletme adı, konumu ve kategorisidir. Google, bunun kopya olmadığını onayladığında, bu konum için İşletme Profilini oluşturacaktır. İşletme Profili daha sonra yorum bırakmaları, fotoğraflar eklemeleri, sorular sormaları ve hatta soruları yanıtlamaları için tüketicilere açılır . İşletme Profili, Google'ın web'den aldığı bilgilerle de doldurulabilir.

Bunun anlamı, bir İşletme Profilinin Google My Business hesabından ayrı olarak kendi başına var olabileceğidir. Ve kendi İşletme Profilinizi oluşturmuş olsanız da olmasanız da, gösterdiği bilgileri veya topladığı incelemeleri yönetemezsiniz.

İşte burada Google Benim İşletmem devreye giriyor. Bir Google Benim İşletmem hesabı oluşturarak, Google'daki İşletme Profilinize erişebilir, özelleştirebilir, yönetebilir ve geliştirebilirsiniz.Google Benim İşletmem aracıyla şirketinizin yada kişisel imajınızı işinize yönelik daha etkili kılmak için bizimle profesyonel adımlarla yönetebilir,başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.